Положення про учнівське самоврядування у школі

Самоврядування - один з атрибутів демократичного устрою суспільства. Загальний зміст його зрозумілий, термін сталий і не викликає необхідності його тлумачення з різних позицій

Механізм утілення принципу самоврядування у практичній діяльності як за формами, методами, змістом, так і за рівнями та ступенем реалізації оцінюється не однозначно. Звернемось до практичного досвіду.

Учнівський сенат

Вищий представницький та розпорядчий орган учнівського самоврядування в школі.

Склад учнівського сенату

До складу учнівського сенату школи входять президенти та віце-президенти учнівських колективів 5-11-х класів.

Термін повноважень сенату

Один рік.

Примітки: за рішенням учнівських колективів термін повноважень учнівського сенату може бути встановлений на два роки

Порядок формування сенату

На початку кожного навчального року у класних колективах 5-11-х класів проходять вибори президентів і віце-президентів учнівських колективів, які за посадою є членами учнівського сенату школи.

Керівництво сенату

На першому засіданні сенатори обирають таємним або відкритим голосуванням президента сенату, який одночасно є учнівським президентом школи, а також його заступника - віце-президента сенату.

Президент

Очолює учнівський сенат школи, головує на його засіданнях, підписує всі рішення сенату, організовує їх виконання, представляє весь учнівський колектив школи (в адміністрації, при проведенні загальношкільних заходів і т. д.), нагороджує нагородами сенату

Віце-президент

Заміщує президента та виконує його обов'язки (у випадках його відсутності), відповідає за ведення протоколів засідань сенату, за оформлення всіх документів сенату (нагороди, листи й т. д.).

Примітки: сенатори можуть оголосити конкурс серед учнів 5-11-х класів на заміщення посад учнівського президента школи та віце-президента (положення про проведення конкурсу та терміни проведення конкурсу затверджуються на засіданні сенату). За підсумками конкурсу проводиться засідання сенату, на якому обираються президент і віце-президент.

Рішення сенату

Приймаються на засіданнях учнівського сенату та є обов'язковими для виконання всіма учнівськими колективами та органами самоуправління. Рішення сенату оформлюються у вигляді рішень, розпоряджень, наказів. Як правило, усі розпорядження та накази сенату приймаються спільно учнівським сенатом і директором школи.

Примітки: засідання сенату проходять за участю директора школи, його заступників. Засідання сенату проходять один раз на місяць, а також за необхідністю.

Повноваження учнівського сенату

Учнівський сенат школи розглядає та вирішує такі питання:

  • організація та проведення загальношкільних заходів;
  • заохочення та нагородження кращих учнів школи (за певні досягнення в навчанні, при проведенні всеукраїнських олімпіад, конкурсів, спортивних змагань за активну участь у громадській роботі тощо);
  • організація чергування по школі (спільно з директором школи);
  • затвердження єдиних режимних правил школи (спільно з директором школи);
  • затвердження єдиних правил поведінки;
  • учнів (спільно з директором школи);
  • проведення заходів з метою підтримання відповідного санітарного стану школи, її території (спільно з директором школи);
  • участь у розподілі коштів на витрати з метою організації роботи шкільного закладу (спільно з директором школи).
Кiлькiсть переглядiв: 217